Hoşgeldiniz!

basteln

farben-kennenlernen
Çocukların hem köklere, hem de kanatlara ihtiyaçları vardır." (Goethe)
Nereden geldiklerini bilebilmek için kökler, dünyayı tanımak için kanatlar gereklidir.

Yuva çağındaki çocuklar, yaşamlarının hiçbir döneminde hissetmeyecekleri ölçüde bilgiye ve yeni deneyimlere ihtiyaç duyarlar.
Bu yüzden çocuk yuvasının görevi, çocuklara yaşamlarının bu önemli döneminde her zaman yeni uyarımlar sunabilmektir. Çocuklar yuvada, yaşamlarının aileleri dışındaki ilk grubuyla karşılaşırlar.

Ahtapot Poti, kendilerini bu grup içinde rahat ve emniyette hissetmeleri için yardımcı olur. Onlara, kendi gereksinimlerini unutmadan başka insanlarla olumlu ilişkiler kurabilmenin yollarını sunar.

Erken çocukluk dönemindeki eğitim süreci, çocuğun dünyasındaki dolaysız yaşantılarla sıkı bir bağ içindedir. Çocuğun kendisine ilişkin, diğer insanlara ilişkin ve sonuçta dünyaya ilişkin bir fikir geliştirmesi sosyalleşme süreci açısından son derece önemlidir. Çocukların yaşam içinde cesaretle ve etkin biçimde hareket edebilmeleri için özgüvenlerini ve özbilinçlerini geliştirmeye ihtiyaçları vardır.

Ahtapot Poti çocuklara ; kendilerini sanatsal olarak ifade etme ve yeni geliştirdikleri becerilerini kanıtlama imkanı vererek onların öz değerlerini ve gururlarını sürekli olarak destekler.

Ahtapot Poti, düş gücüne hitap eden ve insani ihtiyaçlara cevap veren rahat bir ortam sunduğu için çocukların severek ve isteyerek gelecekleri ikinci evleridir.